Spotkanie z Prezydentem Miasta

W dniu 21.05.2024r. dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 1 w Radomsku wraz z opiekunami odwiedziły Prezydenta Miasta Radomska w Urzędzie Miasta.

Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego Malutkie Resort

21.05.2024 r. najmłodsze grupy: „Słoneczka” i „Biedronki” wybrały się na wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Agroturystycznego Malutkie Resort w Dobryszycach.

I Edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego ph.,,W krainie wierszy Jana Brzechwy”

Dnia 14.05.2024r. w naszym przedszkolu odbyła się I Edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem:,, W krainie wierszy Jana Brzechwy”. 

Konkurs fotograficzny ,, Radomsko w oczach dziecka”

10 maja 2024 r. W Publicznym Przedszkolu nr 6 w Radomsku rozstrzygnięto miedzyprzedszkolny konkurs fotograficzny „Radomsko w oczach dziecka”, którego temat przewodni w tym roku to „Radomsko kwitnie wiosną”.

Wizyta przedszkolaków w bibliotece

W dniu 9.05.2024 r. dzieci 4-letnie z oddziału III „Motylki” i dzieci 5 -letnie z oddziału IV „Pszczółki” uczestniczyły w wycieczce do Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Batorego w Radomsku w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, którego celem jest przede wszystkim promocja czytelnictwa i bibliotek.

Projekty i programy w roku szkolnym 2023/2024

W roku szkolnym 2023/2024 w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku realizowane są następujące projekty i programy:

Wycieczka do sali zabaw „Edu-klocki” w Radomsku

Dnia 30.04.2024 r. dzieci 6- letnie grupa „Żabki” wybrała się na wycieczkę do sali zabaw „Edu-klocki” w Radomsku. 

Krajowowy Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie

26 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość podsumowująca wyniki ubiegania się o przedłużenie Krajowego Certyfikatu Przedszkola Promującego Zdrowie. 

Nasza Biało-Czerwona

Dnia 26.04.2024r. Emilia Sap i Aleksandra Suchan z grupy „Stokrotki” wzięły udział w I edycji akcji patriotycznej ”Nasza Biało-Czerwona" zorganizowanej w Publicznym Przedszkolu nr 5.

Rodzinny konkurs literacko - plastyczny ph. "Mój najlepszy przyjaciel"

24.04.2024r. został rozstrzygnięty rodzinny konkurs literacko - plastyczny ph. "Mój najlepszy przyjaciel" zorganizowany przez nasze przedszkole. 

Happening z okazji Dnia Ziemi

22 kwietnia 2024 r. ( poniedziałek) dzieci z oddziałów IV „Pszczółki”, V „ Stokrotki” i VI „ Żabki” już od rana aktywnie uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Ziemi. 

Sportowe zmagania naszych przedszkolaków

Z okazji Światowego Dnia Sportu, wszystkie grupy wiekowe w dniach 8-10 kwiecień uczestniczyły w zabawach i konkurencjach sportowych. 

„WIOSNA WOKÓŁ NAS” spotkanie z edukatorem leśnym.

Dnia 11.04.2024r. w ogrodzie przedszkolnym dla dzieci z oddziału III, IV, V i VI odbyły się warsztaty edukacyjne pod hasłem „WIOSNA WOKÓŁ NAS”, z edukatorem leśnym panią Izą Randak z Nadleśnictwa w Radomsku.

Konkurs plastyczny „EKO OCEAN”

W dniu 04.04.2024r. w Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod hasłem „EKO OCEAN”

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dnia 03.04.2024r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. 

Jasełka w grupie Stokrotki

Jasełka w grupie Stokrotki

12 stycznia 2024 r. dzieci z oddziału V „Stokrotki” zaprezentowały zaproszonym gościom- rodzicom oraz dyrekcji przedszkola  montaż słowno-muzyczny pod hasłem „Wśród nocnej ciszy”- jasełka.

Segregacja śmieci

Segregacja śmieci

Dnia 3.01.2024r. dzieci z oddziału V i VI uczestniczyły w zajęciach ekologiczno-edukacyjnych na temat segregacji śmieci, których głównym celem było zachęcanie dzieci do segregowania śmieci oraz dbania o otaczający świat. 

Dokarmiajmy ptaki

Dokarmiajmy ptaki

14 grudnia 2023r. w naszym przedszkolu dla dzieci najstarszych grup wiekowych odbyły się zajęcia przyrodniczo-edukacyjne ph. „Dokarmiajmy ptaki w czasie zimy” - spotkanie z edukatorem leśnym Nadleśnictwa Radomsko.

Konkurs rodzinny na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową

Konkurs rodzinny na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową

Dnia 12 grudnia 2023r. został rozstrzygnięty konkurs rodzinny na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. 

Mikołajki w bibliotece

Mikołajki w bibliotece

5 grudnia 2023roku dzieci 6-letnie z grupy „Żabki” uczestniczyły w wycieczce do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku – połączonej z XI edycją konkursu „Najorginalniejsze drzewko bożonarodzeniowe”. 

Spotkanie z górnikiem w przedszkolu

Spotkanie z górnikiem w przedszkolu

W dniu 1 grudnia 2023r. w przedszkolu dla dzieci 5 i 6-letnich odbyło się spotkanie z górnikiem Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie. 

Projekt Łódzkie Dwujęzyczne

Projekt Łódzkie Dwujęzyczne

Publiczne Przedszkole nr 1 w Radomsku bierze udział w projekcie „Łódzkie Dwujęzyczne”. 

XXVIII Festiwal Piosenki dla Przedszkolaka

XXVIII Festiwal Piosenki dla Przedszkolaka

W dniu 25 listopada 2023 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Radomsku odbył się XXVIII Festiwal Piosenki dla Przedszkolaka pt. „Na marszową nutę”.

VII edycja Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

VII edycja Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

23 listopada 2023 r.w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbyła się VII edycja Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, którego organizatorem był Polski Czerwony Krzyż oddział Rejonowy w Radomsku.

Spotkanie z Panią policjantką

Spotkanie z Panią policjantką

22.11.2023 r. był kolejnym szczególnym dniem w naszym przedszkolu. Tego dnia gościliśmy funkcjonariuszkę Policji z Komendy Powiatowej z Radomska. 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS CZYTELNICZY „Zaczytaj się…z Księgarnią Tuliszków. Czytelniczy Co_Dziennik”

OGÓLNOPOLSKI KONKURS CZYTELNICZY „Zaczytaj się…z Księgarnią Tuliszków. Czytelniczy Co_Dziennik”

W dniach 20-24 listopada 2023r. dzieci 4-letnie „MOTYLKI” z Publicznego Przedszkola nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku brały udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE CZYTELNICZYM „Zaczytaj się…z Księgarnią Tuliszków. Czytelniczy Co_Dziennik”. 

SPRZĄTAMY DLA POLSKI

SPRZĄTAMY DLA POLSKI

W miesiącu październiku 2023r. grupa dzieci  5-letnich „Pszczółki” wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”. 

„Bo to nasz kraj, nasza Ojczyzna” – Narodowe Święto Niepodległości

„Bo to nasz kraj, nasza Ojczyzna” – Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 9 listopada 2023r. z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, grupa dzieci 6 – letnich ( Oddział VI) przygotowała i zaprezentowała zaproszonym do przedszkola Rodzicom spektakl poetycko- muzyczny pt. „ Bo to nasz kraj, nasza Ojczyzna”

BEZPIECZNY PRZEJAZD

BEZPIECZNY PRZEJAZD

W dniu 8.11.2023r. w naszym przedszkolu w ramach kampanii  społecznej „BEZPIECZNY PRZEJAZD” zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne na temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. 

Międzyprzedszkolny Festiwal Bajek ph. „ Czary- mary, czyli bajkowe zgadywanki”

Międzyprzedszkolny Festiwal Bajek ph. „ Czary- mary, czyli bajkowe zgadywanki”

Dnia 8.11.2023 w Bibliotece Miejskiej w Radomsku odbył się międzyprzedszkolny Festiwal Bajek ph. „ Czary- mary, czyli bajkowe zgadywanki”. 

Moje radomszczańskie drzewo

Moje radomszczańskie drzewo

30 października 2023r. dziecko z oddziału III – Amelia Stefańska uczestniczyła w rozstrzygnięciu konkursu fotograficznego „Moje radomszczańskie drzewo” zorganizowanego przez ZSDiOŚ w Radomsku w ramach konkursu „Klasa z drzewa” Lasów Państwowych. 

Wystawa książek z okazji Urodzin Książkowego Misia

Wystawa książek z okazji Urodzin Książkowego Misia

Pluszowy miś jest symbolem ciepła, dobra, miłości i opiekuńczości.

Aktywny i bezpieczny przedszkolak

Aktywny i bezpieczny przedszkolak

We wrześniu i październiku maluszki z grupy I realizowały podczas zajęć i zabaw dydaktycznych treści projektu z zakresu: „Jestem bezpieczny, bo wiem…” 

„Wyczarowane z jesiennych  liści”- warsztaty twórczej aktywności dla dzieci i ich rodziców

„Wyczarowane z jesiennych liści”- warsztaty twórczej aktywności dla dzieci i ich rodziców

25 października 2023 r. w grupie V „Stokrotki” odbyły się  jesienne warsztaty plastyczne z udziałem dzieci 5-6-letnich i ich rodziców.

Folk Kapela "Góralska Hora"

Folk Kapela "Góralska Hora"

W dniu 03.10.2023r. dla wszystkich oddziałów przedszkolnych została zaprezentowana audycja muzyczna o kulturze góralskiej w wykonaniu Folk Kapeli "Góralska Hora". 

Dzień Muzyki w przedszkolu

Dzień Muzyki w przedszkolu

W poniedziałek 2 października 2023r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Muzyki.

 DZIEŃ JABŁKA W PRZEDSZKOLU

DZIEŃ JABŁKA W PRZEDSZKOLU

„Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy!”

JABŁKO W ROLI GŁÓWNEJ

JABŁKO W ROLI GŁÓWNEJ

Dnia 28 września 2023r. w grupie „Żabek” odbyły się warsztaty edukacyjne dla dzieci i ich rodziców pt. „Jabłko w roli głównej”.

Aktywny i bezpieczny przedszkolak

Aktywny i bezpieczny przedszkolak

Oddziały III, IV, V, VI będą realizowały w roku szkolny 2023/2024 projekt prozdrowotny dla dzieci i ich rodziców pt. “AKTYWNY I BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK” - kształtowanie zachowań i postaw prozdrowotnych.

Sprzątanie świata

Sprzątanie świata

Dnia 15.09.2023r. dzieci z oddziału V i VI wzięły udział w corocznej ogólnopolskiej ekologicznej akcji- Sprzątanie Świata- Polska 2023, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko. 

© 2024 PUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 1 IM. JANA BRZECHWY W RADOMSKU

97-500 Radomsko, ul. Miła 13
tel.:(44) 685-44-28
tel./fax: 044 685 44 29
e-mail:dyrektorpp1@radomsko.pl
Dyrektor: Jadwiga Grzegorczyk

Image
Image