Aktualności

DZIEŃ JABŁKA W PRZEDSZKOLU

 DZIEŃ JABŁKA W PRZEDSZKOLU

„Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy!”
Dnia 28 września 2023r. w grupie „Żabek” obchodziliśmy Dzień Jabłka. Obchody Dnia Jabłka rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, koloru, wielkości, kształtu oraz smaku. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku, poznawały różne gatunki tego owocu, a także zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Dzieci z pomocą pań wykonały „Ciasteczka z jabłkiem”, którymi poczęstowali rodziców podczas warsztatów pt. „Jabłko w roli głównej”. To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Zajęcia i zabawy przeprowadzone właśnie w taki sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce oraz promują zdrowy styl życia.
Pamiętajmy:
„Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”

Featured Stories

© 2024 PUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 1 IM. JANA BRZECHWY W RADOMSKU

97-500 Radomsko, ul. Miła 13
tel.:(44) 685-44-28
tel./fax: 044 685 44 29
e-mail:dyrektorpp1@radomsko.pl
Dyrektor: Jadwiga Grzegorczyk

Image
Image