Spotkanie z Prezydentem Miasta

W dniu 21.05.2024r. dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 1 w Radomsku wraz z opiekunami odwiedziły Prezydenta Miasta Radomska w Urzędzie Miasta.

Wizyta przedszkolaków w bibliotece

W dniu 9.05.2024 r. dzieci 4-letnie z oddziału III „Motylki” i dzieci 5 -letnie z oddziału IV „Pszczółki” uczestniczyły w wycieczce do Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Batorego w Radomsku w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, którego celem jest przede wszystkim promocja czytelnictwa i bibliotek.

Nasza Biało-Czerwona

Dnia 26.04.2024r. Emilia Sap i Aleksandra Suchan z grupy „Stokrotki” wzięły udział w I edycji akcji patriotycznej ”Nasza Biało-Czerwona" zorganizowanej w Publicznym Przedszkolu nr 5.

Rodzinny konkurs literacko - plastyczny ph. "Mój najlepszy przyjaciel"

24.04.2024r. został rozstrzygnięty rodzinny konkurs literacko - plastyczny ph. "Mój najlepszy przyjaciel" zorganizowany przez nasze przedszkole. 

Sportowe zmagania naszych przedszkolaków

Z okazji Światowego Dnia Sportu, wszystkie grupy wiekowe w dniach 8-10 kwiecień uczestniczyły w zabawach i konkurencjach sportowych. 

„WIOSNA WOKÓŁ NAS” spotkanie z edukatorem leśnym.

Dnia 11.04.2024r. w ogrodzie przedszkolnym dla dzieci z oddziału III, IV, V i VI odbyły się warsztaty edukacyjne pod hasłem „WIOSNA WOKÓŁ NAS”, z edukatorem leśnym panią Izą Randak z Nadleśnictwa w Radomsku.

Dzień matematyki

„Dzień matematyki”-obchodziły przedszkolaki z oddziału IV, V i VI. 

„Spotkanie z poezją”- warsztaty czytelnicze

Dnia 21.03.2024r. grupa dzieci 6-letnich wraz z rodzicami obchodziła Światowy Dzień Poezji. 

„Dzień Kolorowej Skarpetki”

 Dnia 20 marca odbył się w naszym przedszkolu „Dzień Kolorowej Skarpetki”.

Wyjazd do Osikowej Doliny w Koziegłowach

7.03.2024 r dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Osikową Dolinę w Koziegłowach

Wycieczka do PSP nr 7 w Radomsku

Dnia 05.03.2024r. dzieci 5 i 6 – letnie z grupy „Stokrotek” i „Żabek” wybrały się na wycieczkę do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku. 

WYCIECZKA DO SZKOŁY

W dniu 21.02.2024r. dzieci z oddziału V i  VI uczestniczyły w Dniu Otwartym organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Radomsku. 

DZIEŃ KOTA

16 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu nietypowe święto - „Dzień Kota”.

Wyjście na przedstawienie teatralne „ Baśnie Tysiąca i Jednej Nocy”

Dnia 16.02.2024r. dzieci z grupy Stokrotki i Żabki wybrały się na przedstawienie teatralne „Baśnie Tysiąca i Jednej Nocy” w wykonaniu Wrocławskiego teatru In-Art do MDK w Radomsku.

Jasełka w grupie Stokrotki

Jasełka w grupie Stokrotki

12 stycznia 2024 r. dzieci z oddziału V „Stokrotki” zaprezentowały zaproszonym gościom- rodzicom oraz dyrekcji przedszkola  montaż słowno-muzyczny pod hasłem „Wśród nocnej ciszy”- jasełka.

Segregacja śmieci

Segregacja śmieci

Dnia 3.01.2024r. dzieci z oddziału V i VI uczestniczyły w zajęciach ekologiczno-edukacyjnych na temat segregacji śmieci, których głównym celem było zachęcanie dzieci do segregowania śmieci oraz dbania o otaczający świat. 

Dokarmiajmy ptaki

Dokarmiajmy ptaki

14 grudnia 2023r. w naszym przedszkolu dla dzieci najstarszych grup wiekowych odbyły się zajęcia przyrodniczo-edukacyjne ph. „Dokarmiajmy ptaki w czasie zimy” - spotkanie z edukatorem leśnym Nadleśnictwa Radomsko.

Mikołajki w bibliotece

Mikołajki w bibliotece

5 grudnia 2023roku dzieci 6-letnie z grupy „Żabki” uczestniczyły w wycieczce do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku – połączonej z XI edycją konkursu „Najorginalniejsze drzewko bożonarodzeniowe”. 

Spotkanie z górnikiem w przedszkolu

Spotkanie z górnikiem w przedszkolu

W dniu 1 grudnia 2023r. w przedszkolu dla dzieci 5 i 6-letnich odbyło się spotkanie z górnikiem Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie. 

Projekt Łódzkie Dwujęzyczne

Projekt Łódzkie Dwujęzyczne

Publiczne Przedszkole nr 1 w Radomsku bierze udział w projekcie „Łódzkie Dwujęzyczne”. 

Spotkanie z Panią policjantką

Spotkanie z Panią policjantką

22.11.2023 r. był kolejnym szczególnym dniem w naszym przedszkolu. Tego dnia gościliśmy funkcjonariuszkę Policji z Komendy Powiatowej z Radomska. 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS CZYTELNICZY „Zaczytaj się…z Księgarnią Tuliszków. Czytelniczy Co_Dziennik”

OGÓLNOPOLSKI KONKURS CZYTELNICZY „Zaczytaj się…z Księgarnią Tuliszków. Czytelniczy Co_Dziennik”

W dniach 20-24 listopada 2023r. dzieci 4-letnie „MOTYLKI” z Publicznego Przedszkola nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku brały udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE CZYTELNICZYM „Zaczytaj się…z Księgarnią Tuliszków. Czytelniczy Co_Dziennik”. 

SPRZĄTAMY DLA POLSKI

SPRZĄTAMY DLA POLSKI

W miesiącu październiku 2023r. grupa dzieci  5-letnich „Pszczółki” wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”. 

„Bo to nasz kraj, nasza Ojczyzna” – Narodowe Święto Niepodległości

„Bo to nasz kraj, nasza Ojczyzna” – Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 9 listopada 2023r. z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, grupa dzieci 6 – letnich ( Oddział VI) przygotowała i zaprezentowała zaproszonym do przedszkola Rodzicom spektakl poetycko- muzyczny pt. „ Bo to nasz kraj, nasza Ojczyzna”

BEZPIECZNY PRZEJAZD

BEZPIECZNY PRZEJAZD

W dniu 8.11.2023r. w naszym przedszkolu w ramach kampanii  społecznej „BEZPIECZNY PRZEJAZD” zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne na temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. 

Aktywny i bezpieczny przedszkolak

Aktywny i bezpieczny przedszkolak

We wrześniu i październiku maluszki z grupy I realizowały podczas zajęć i zabaw dydaktycznych treści projektu z zakresu: „Jestem bezpieczny, bo wiem…” 

„Wyczarowane z jesiennych  liści”- warsztaty twórczej aktywności dla dzieci i ich rodziców

„Wyczarowane z jesiennych liści”- warsztaty twórczej aktywności dla dzieci i ich rodziców

25 października 2023 r. w grupie V „Stokrotki” odbyły się  jesienne warsztaty plastyczne z udziałem dzieci 5-6-letnich i ich rodziców.

"Witamy jesień" - turniej sportowy dla dzieci i rodziców z oddziału IV

"Witamy jesień" - turniej sportowy dla dzieci i rodziców z oddziału IV

24 października w naszym przedszkolu odbył się jesienny turniej sportowy dla dzieci i rodziców z oddziału IV "Witamy jesień - na sportowo". 

Folk Kapela "Góralska Hora"

Folk Kapela "Góralska Hora"

W dniu 03.10.2023r. dla wszystkich oddziałów przedszkolnych została zaprezentowana audycja muzyczna o kulturze góralskiej w wykonaniu Folk Kapeli "Góralska Hora". 

Dzień Muzyki w przedszkolu

Dzień Muzyki w przedszkolu

W poniedziałek 2 października 2023r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Muzyki.

 DZIEŃ JABŁKA W PRZEDSZKOLU

DZIEŃ JABŁKA W PRZEDSZKOLU

„Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy!”

JABŁKO W ROLI GŁÓWNEJ

JABŁKO W ROLI GŁÓWNEJ

Dnia 28 września 2023r. w grupie „Żabek” odbyły się warsztaty edukacyjne dla dzieci i ich rodziców pt. „Jabłko w roli głównej”.

Aktywny i bezpieczny przedszkolak

Aktywny i bezpieczny przedszkolak

Oddziały III, IV, V, VI będą realizowały w roku szkolny 2023/2024 projekt prozdrowotny dla dzieci i ich rodziców pt. “AKTYWNY I BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK” - kształtowanie zachowań i postaw prozdrowotnych.

© 2024 PUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 1 IM. JANA BRZECHWY W RADOMSKU

97-500 Radomsko, ul. Miła 13
tel.:(44) 685-44-28
tel./fax: 044 685 44 29
e-mail:dyrektorpp1@radomsko.pl
Dyrektor: Jadwiga Grzegorczyk

Image
Image