czwartek, 06 czerwiec 2019 14:49

Piknik ekologiczny

Dnia 06.06.2019r. (czwartek) w przedszkolu został zorganizowany piknik ekologiczny z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego pod hasłem „Chrońmy zasoby naturalne naszej planety”.

W ramach pikniku dzieci ze wszystkich oddziałów wzięły udział w ekologicznym przedstawieniu iluzjonistycznym, który przygotowała i poprowadziła grupa animacyjna „Amadeus”.

W trakcie spektaklu dzieci brały czynny udział w różnych „magicznych sztuczkach” przez które iluzjonista pan Maciej Duda starał się poszerzyć wiedzę dzieci na temat środowiska naturalnego oraz pokazać praktyczne sposoby na życie w zgodzie z naturą, co z pewnością wpłynęło na wzrost świadomości ekologicznej dzieci.

Piknik zorganizowano w ramach Programu Edukacji Ekologicznej pn. „Ekoprzedszkolak poznaje tajemnice wody – obserwuje, bada, eksperymentuje” realizowanego w Publicznym Przedszkolu Nr 1 w Radomsku.