wtorek, 11 czerwiec 2019 00:55

Wycieczka do Lasu Łagiewnickiego

W dniu 11 czerwca 2019r. dla dzieci 5-6 i 6- letnich (Oddział V i VI) zorganizowana została wycieczka Lasu Łagiewnickiego.

Pod kierunkiem przewodnika przeprowadzone zostały warsztaty terenowe z tematem przewodnim "woda".

Dzieci poznawały charakterystyczne dla środowiska leśnego i wodnego zwierzęta i rośliny.

Poznały zasady korzystania z zasobów naturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki ochrony wód i gospodarki wodnej.

Wycieczka  zrealizowana została w ramach konkursu Edukacja Ekologiczna  w szkołach i przedszkolach – Program Edukacji Ekologicznej p/h: „Ekoprzedszkolak poznaje tajemnice wody- obserwuje, bada, eksperymentuje” realizowanego w Publicznym Przedszkolu nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku.