Aktualności rok szkolny 2021/2022

piątek, 12 maj 2023 16:07

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

W dniu 9.05.2023 r. dzieci z oddziału IV „ Pszczółki” i 12.05.2023 r.  z oddziału III „ Motylki” uczestniczyły w wycieczkach do Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Batorego w Radomsku w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, którego celem jest przede wszystkim promocja czytelnictwa i bibliotek.

Zajęcia w bibliotece poprowadziła Pani Ewa Gaik, z którą  już od wielu lat systematycznie współpracują nauczyciele naszego przedszkola w ramach realizacji różnorodnych zadań związanych z czytelnictwem.

W ramach wycieczki nasi wychowankowie zwiedzili bibliotekę, poznali różne działy zbiorów, dowiedzieli się jak można wypożyczyć książkę, posłuchali opowiadania czytanego przez Panią Ewę, oglądali książki, rysowali siebie  w bibliotece, a przede wszystkim zrozumieli dlaczego należy szanować książki i jak ogromną rolę pełnią one w naszym życiu.

Spotkanie z panią bibliotekarką dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych wrażeń, a jego  podsumowaniem było zaproszenie dzieci z rodzicami  do biblioteki, aby wypożyczyć wybrane przez siebie książki chociaż okazało się, że wśród  przedszkolaków jest już kilku, którzy systematycznie wypożyczają książki.

{gallery}XX Ogolnopolski Tydzien Bibliotek:::0:0{/gallery}