Aktualności rok szkolny 2021/2022

środa, 26 kwiecień 2023 19:51

Jan Brzechwa patronem mojego przedszkola

W  środę 26 kwietnia w przedszkolu pod takim hasłem dla oddziału IV, V, VI zostały zorganizowane zabawy literackie z książką z okazji Światowego Dnia Książki (23.04).

W spotkaniu uczestniczyła również Pani Ewa bibliotekarka, która przedstawiła dzieciom japoński teatrzyk obrazkowy – kamishibai.

Kami oznacza papier, shibai – teatrzyk, butai jest to skrzynka, w której znajdują się obrazki.

Po spotkaniu dzieci w swoich grupach wykonywały obrazki do utworów Jana Brzechwy „Na wyspach Bergamutach” i „Entliczek pentliczek”.

Karty z obrazkami do wierszy zostaną podarowane pani z biblioteki i posłużą do przedstawiania innym dzieciom.

Przedszkolaki wykonując obrazki były bardzo zaangażowane i przejęte rolą ilustratora wierszy.

Był to miło spędzony czas w przedszkolu.