Wycieczki

czwartek, 17 październik 2013 18:13

17.10.2013r. (czwartek) grupa dzieci 6-letnich uczestniczyła w organizowanych przez MOPS w Radomsku obchodach Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem.

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku dzieci obejrzały krótkie filmy na temat zasad oszczędzania energii i problemu głodu na świecie. Następnie przedszkolaki obejrzały wystawę pokonkursową p/h „Prąd kosztuje, kto go oszczędza i szanuje, temu na chleb nie brakuje”.

W programie obchodów Dnia Walki z Ubóstwem był przemarsz dzieci z radomszczańskich szkół i przedszkoli ulicami miasta. Przedszkolaki miały chorągiewki, emblematy o tematyce związanej z oszczędzaniem energii elektrycznej.

Udział w happeningu przyczynił się do pogłębiania świadomości dzieci n/t problemu ubóstwa energetycznego i marnowania żywności.

Opracowanie: J. Grzegorczyk