Wycieczki

środa, 08 październik 2014 13:18

08.10.2014r. dzieci z oddziału V i VI odwiedziły ZAGRODĘ TATARSKĄ w Stobiecku Miejskim. Oprowadziła nas pani Barbara Sitek z radomszczańskiego Muzeum Regionalnego zapoznając z historią i zwyczajami mieszkańców chaty.

Mogliśmy zobaczyć z bliska naczynia, urządzenia , stroje i wyposażenie domu oraz gospodarstwa.Dzieci mogły porównać warunki życia ,pracy dawniej i dziś.

Największą atrakcją wycieczki okazało się tradycyjne kiszenie kapusty z użyciem szatkownicy, beczki i własnych stóp. Chętne  dzieci zakładały kalosze i udeptywały kapustę w beczce. Okazało się, że nie było to takie łatwe i wymagało wiele wysiłku.

Udeptaną kapustę przełożyliśmy do słoików i z dumą pojechaliśmy do przedszkola. Za kilka tygodni będziemy próbować kiszoną kapustę, którą przygotowaliśmy sami.