Wycieczki

sobota, 20 wrzesień 2014 12:39

Dnia 20 września 2014r. dzieci 4 i 5-letnie (oddział III i IV) wraz z rodzicami uczestniczyły w wycieczce plenerowej do Szkółki Leśnej w miejscowości Lipowczyce.

Spacer ścieżką edukacyjną, po której oprowadzał nas Pan Leśniczy, sprawił wszystkim wiele radości. Z dużym zainteresowaniem obserwowaliśmy otaczającą nas przyrodę i słuchaliśmy opowiadań o bogactwie lasu, dowiedzieliśmy się m.in. jak odróżnić grzyby jadalne od trujących. Podczas wędrówki po leśnych ścieżkach dzieci gromadziły dary lasu (grzyby, szyszki, żołędzie).

Cała wycieczka upłynęła na radosnej wędrówce po leśnych ostępach w miłych, wczesnojesiennych promieniach słońca. Korzystając ze słonecznej pogody dzieci wraz z rodzicami wesoło bawiły się na leśnej polanie grając w piłkę.

Świeże powietrze zachęcało do aktywności, a przygotowany poczęstunek w tak malowniczym otoczeniu smakował wyjątkowo.

Więcej w tej kategorii: Sprzątanie świata - 19.09.2014r. »