Wycieczki

wtorek, 03 marzec 2015 11:09

W dniu 03.03.2015r. grupa dzieci 5,6-letnich uczestniczyła w wycieczce do Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku. Dzieci 5,6-letnie z grupy VI wyruszyły na wycieczkę w kamizelkach odblaskowych.

Spacer odbywał się ulicami naszego miasta. Mijający nas ludzie przyglądali się z zaciekawieniem i z dumą patrzyli na przedszkolaków w takich strojach.

Poruszanie się po ulicy z elementem odblaskowym jest bardzo bezpieczne, zwłaszcza w okresie zimowym, gdzie ograniczona jest widoczność chociażby przez mgły, ale nie tylko. Idąc dotarliśmy na skrzyżowanie.

Tutaj przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Dzieci 5,6-letnie krótki egzamin zdały bez problemu. I tak dotarliśmy bezpiecznie do celu.

Dzieci brały udział w praktycznych zajęciach z zakresu logistyki, stolarstwa, fryzjerstwa i cukiernictwa.

Obserwowały uczniów szkoły średniej podczas prac przy wykonywaniu drewnianych skrzynek na kwiaty w warsztacie stolarskim, podczas wypieku ciasteczek, wykonywania fryzur w pracowni fryzjerskiej.

Przedszkolaki brały udział w dekorowaniu wyrobów cukierniczych - ciasteczek i tortów. Podczas wspólnych działań dzieci integrowały się ze środowiskiem lokalnym. Rozwijały swoje zainteresowania, postawy twórcze i wzbogaciły dziecięce doświadczenia. Wykonując ww. zawody należy zachować szczególne bezpieczeństwo przy posługiwaniu się narzędziami i urządzeniami elektrycznymi.

Wszystkim dzieciom z grupy 5,6 - latków podobała się ta ciekawa wycieczka.