Warsztaty

wtorek, 05 czerwiec 2018 14:33

Program przedszkolnej edukacji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas” realizowany był w grupach IV, V i VI dzieci 5,6-letnich.

Dzieci udały się na spacer po osiedlu wcześniej zostały poinformowane, że podczas wycieczki mają obserwować z czego wydobywa się dym. Spacerując bacznie rozglądały się żywo reagując na zauważone źródło dymu. Określały, jak wygląda dym, jaki ma kolor czy jest jasny, ciemny czy gęsty. Dzieci bardzo chętnie i z dużym zapałem uczestniczyły w zajęciach. Bardzo spodobała się im maskotka programu – zielony Dinek oraz piosenka o nim.

Poszczególne zajęcia były skoncentrowane na pobudzeniu różnych form aktywności dziecka przez zabawy twórcze, tematyczne, grupowe. Na zajęciach dzieci wykonywały rysunki, których celem było uświadomienie szkodliwości dymu papierosowego, ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne przy akompaniamencie muzycznym uświadamiały, iż oddychanie świeżym powietrzem jest zdrowe. Dinuś pomagał dzieciom w rozwiązywaniu stawianych zadań problemowych, uczył współdziałania w zespole i odpowiedzialności za efekt końcowy.