Uroczystości przedszkolne

sobota, 17 wrzesień 2022 20:27

Piknik Rodzinny

17 września 2022r. dzieci z grupy „Biedronki” i „Pszczółki” wraz z rodzicami udali się na piknik rodzinny „Pod czerwoną jarzębiną – skarby jesieni” do miejscowości Przybynów. W gospodarstwie agroturystycznym czekało na dzieci i rodziców wiele atrakcji.

W Mini zoo wielkie zainteresowanie wzbudził wielbłąd dwugarbny, czyli baktrian o imieniu Bazyl. Następnie dzieci oglądały lamy, daniele, alpaki, owce, kozy, osiołki i kucyki.
Kolejną atrakcją było zwiedzanie Skansenu Wsi Jurajskiej – chaty krytej prawdziwą strzechą, pochodzącej z przełomu XIX/XX w. z otoczeniem. Tam największym zainteresowaniem cieszyły się domowy młyn, cep, piec do pieczenia chleba, stare sprzęty codziennego użytku, a także kołyska i wiklinowy chodzik dla dzieci, dawniej zwany chodakiem.
Po spacerze i obiedzie dzieci uczestniczyły w jesiennych warsztatach artystycznych gdzie wspólnie z rodzicami wykonały jesienny wianuszek.
Nie zabrakło pieczonych ziemniaków oraz waty cukrowej.    
Po dniu pełnym wrażeń dzieci zmęczone, ale szczęśliwe i radosne wróciły z rodzicami autokarem do przedszkola.