Uroczystości przedszkolne

środa, 07 grudzień 2016 10:31

7 grudnia 2016 roku w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci z grupy  ,,Biedronki”, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Był to pierwszy tak ważny i poważny debiut przedszkolaków, które pierwszy rok uczęszczają do przedszkola. Dzieci podeszły do tego z entuzjazmem, przez wiele dni pilnie uczyły się piosenek i wierszy. Cierpliwie znosiły próby części artystycznej. Był to dla nich duży, ale i miły wysiłek. Wszystko udało się doskonale! Głośny śpiew i piękna recytacja wierszy zachwyciła wszystkich gości, a mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami! Nie jednemu z rodziców łezka zakręciła się w oku.
Po części artystycznej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i obiecały być dzielnymi przedszkolakami. Następnie Pan Dyrektor kładąc na ramieniu każdego dziecka „klucz” dokonał uroczystego aktu pasowania nadając im miano Przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał buton  oraz książkę. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek .
Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek. Wszystkim dzieciom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu!