Programy

środa, 21 kwiecień 2021 08:42

Zajęcia poprowadzili pracownicy Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła” z Łodzi. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się o życiu niedźwiedzi polarnych, ich zwyczajach, o tym czym się odżywiają, do czego służą im pazury, nos, dlaczego mają małe uszy, jak zbudowane jest ich ciało i wiele różnych jeszcze ciekawostek z życia tych pięknych choć niebezpiecznych zwierząt.

Dzieci poznały przyczyny oraz skutki zmian klimatu, dowiedziały się jak takie małe istoty jak dzieci mogą wpłynąć na ochronę klimatu. Na zajęciach bawiły się w „Niedźwiedzie i krę lodową”, poznały piosenkę o niedźwiadku, wykonały również głowę małego misia z białych kółek.

Warsztaty zorganizowane zostały w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej p.n. „Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2020/2021” ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, Program Edukacji Ekologicznej pn. „Czyste chcemy mieć powietrze- zdrowie dla nas najważniejsze” realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku.