Programy

poniedziałek, 15 marzec 2021 07:49

„Wiatraczek na patyczku”

Celem konkursu było rozbudzanie wśród dzieci zainteresowania tematyką związaną z powietrzem, rozumienie znaczenia powietrza w życiu ludzi, zwierząt  i całej naszej planety, inspirowanie do wspólnego tworzenia, rozwijanie, pomysłowości i kreatywności. Każda grupa przygotowała jedną pracę – wiatraczek, który porusza się siłą wiatru.


Komisja powołana przez organizatorów dokonała oceny prac zwracając uwagę na: oryginalność, estetykę, pomysłowość, zastosowane materiały i przyznała następujące miejsca:
I miejsce –   oddział II „Biedronki”
                     oddział III „Motylki”
II miejsce –  oddział IV „Pszczółki”
                     oddział VI „Żabki”
III miejsce – oddział I „Słoneczka
                     oddział V „Stokrotki”

Konkurs zrealizowano w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej pn. „Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2020/2021. Program Edukacji Ekologicznej pn. „Czyste chcemy mieć powietrze – zdrowie dla nas najważniejsze” realizowany w Publicznym Przedszkolu Nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku.