Programy

środa, 29 maj 2019 11:02

W dniu 29.05.2019r. (środa) dzieci 5,6-letnie i 6-letnie ( z oddziału V i VI) wyjechały na całodniową wycieczkę autokarową do Geoterm w Uniejowie i do ZOO Safari w Borysewie.

W progrmie wycieczki było zwiedzanie Geotermi Uniejów „Wody geotermalne- bogactwo ukryte w ziemi” oraz przejażdżka ZOO kolejką z przewodnikiem po ZOO Safari i obserwacja zwierząt wodnych w ich naturalnym środowisku.

Dzieci poznały zasady korzystania z zasobów ziemi - wiedzą dlaczego i jak oszczędzać wodę.

Poznały i obserwowały zwierzęta  żyjące w środowisku wodnym oraz ich umiejętność przystosowania się do życia w wodzie.

Wycieczka odbyła się w ramach konkursu: Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach – Program Edukacji Ekologicznej ph: „Ekoprzedszkolak poznaje tajemnice wody-obserwuje,bada,eksperymentuje” realizowanego w Publicznym Przedszkolu nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku.