Programy

środa, 03 kwiecień 2019 09:04

3 kwietnia 2019r. dla dzieci 5-6- letnich (oddział V i VI) odbyły się warsztaty ekologiczne pt. „Daleko od wody”.

Warsztaty zostały przeprowadzone przez pracownika Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła” z Łodzi.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak wygląda dzień z życia dzieci z Ghany – kraju położonego w środkowej Afryce, do czego potrzebna jest nam woda w codziennym życiu, ile wody zużywamy, skąd bierze się woda w naszym kranie, a skąd biorą wodę mieszkańcy terenów, gdzie nie ma wodociągów.

Podczas zajęć dzieci obejrzały teatrzyk kamishibai- słuchały bajki „Po drugiej stronie gór” Anny Onichimowskiej. 

Warsztaty zostały przeprowadzone  i zrefundowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach Programu Edukacji Ekologicznej p.h. "Ekoprzedszkolak poznaje tajemnice wody - obserwuje, bada, eksperymentuje" realizowanego w Publicznym Przedszkolu nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku.