Edukacja ekologiczna

piątek, 30 kwiecień 2021 10:27

Międzynarodowy Dzień Ziemi 2021 odbył się pod nowym hasłem "Przywróć naszą Ziemię". Choć o planetę powinniśmy troszczyć się przez cały rok, to właśnie w Światowy Dzień Ziemi mamy ku temu więcej okazji. Co ważne, do akcji ekologicznych włączają się wtedy nie
tylko dzieci, ale również dorośli. Wszak Ziemia to wspólne dobro łączące pokolenia na całym świecie.
W ramach ekologicznych spotkań z przyrodą w naszym przedszkolu zaprezentowany został spektakl teatralny „Koziołek Matołek wyrusza w świat” Teatru „Tak”. Nauka przez zabawę i sztukę to jest to, co najmłodsi lubią najbardziej.
Spektakl zrefundowano w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2020/2021.

„Program Edukacji Ekologicznej pn. „Czyste chcemy mieć powietrze- zdrowie dla nas najważniejsze” realizowany w Publicznym Przedszkolu nr1 w Radomsku ogłoszonego przez WFOŚiGW w Łodzi.