Edukacja ekologiczna

poniedziałek, 22 luty 2021 09:24

„Kolorowa maseczka”- warsztaty ekologiczne podczas których przedszkolaki ozdabiały i kolorowały maseczki ochronne. Zajęcia plastyczne poprzedziło spotkanie z lekarzem i rozmowa n/t „Wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie dziecka”. Dzieci dowiedziały się, że zanieczyszczenie powietrza w ogromnym stopniu wpływa na stan naszego zdrowia i samopoczucia, a im wyższe stężenie zanieczyszczeń tym częściej i poważniej chorujemy.                                                                                                     

Warsztaty zorganizowane zostały w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej p.n. „Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2020/2021” ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi,  Program Edukacji Ekologicznej pn. „Czyste chcemy mieć powietrze- zdrowie dla nas najważniejsze” realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku