Edukacja ekologiczna

piątek, 17 maj 2019 15:31

Ratownik w przedszkolu

Dnia 17 maja 2019r ( piątek) w grupach dzieci 4,5,6-latków oddział III, IV, V i VI w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej pn. „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach” na rok szkolny 2018/2019 i realizowanego programu w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku, pn. „Ekoprzedszkolak poznaje tajemnice wody - obserwuje, bada, eksperymentuje”, odbyło się spotkanie z ratownikiem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Radomsku, na temat „ Jak zachować się nad wodą?”- bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie ze zbiorników wodnych.

Celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na wyłączność korzystania z kąpielisk oznaczonych i strzeżonych przez ratowników wodnych.

Przedszkolaki poznały sposoby prawidłowego postępowania w sytuacjach zagrożenia, utrwalały zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz znajomości telefonów alarmowych.

Więcej w tej kategorii: « Ochrona wody - dbam o wodę