Edukacja ekologiczna

piątek, 08 czerwiec 2018 00:01

8 czerwca 2018r. wszystkie grupy z przedszkola uczestniczyły w wycieczce do Strzałkowa.

Wycieczka podzielona była na dwa etapy, w pierwszym uczestniczyły dzieci młodsze, a w drugim dzieci starsze.

Po udaniu się na miejsce czekał na nas Pan Łukasz Praszczyk - leśniczy, który zabrał dzieci na spacer ścieżką edukacyjną Punktu Edukacyjnego Nadleśnictwa Radomsko w Strzałkowie.

Spacerując opowiadał o środowisku leśnym, charakterystycznych zwierzętach i roślinach.Poznaniu środowiska leśnego służyła nie tylko bezpośrednia obserwacja, lecz także tablice edukacyjne, na których znajdowały się wiadomości n/t poszczególnych gatunków zwierząt występujących na terenie Leśnictwa.

Następnie udaliśmy się na zajęcia specjalistyczne nt. „Zanieczyszczanie powietrza, efekt cieplarniany” - seans w „Mobilnym Planetarium”.

Po obejrzeniu filmu i leśnej wędrówce na dzieci  czekały kiełbaski pieczone na ognisku przygotowane przez panie kucharki z naszego przedszkola.

Zadanie zrealizowano w ramach programu Edukacji Ekologicznej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi ph. "Pokonamy smoga - chcemy oddychać czystym powietrzem" realizowanym w Publicznym Przedszkolu nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku.