Programy

poniedziałek, 07 czerwiec 2021 10:01

Wychowankowie brali udział w zajęciach warsztatowych w Muzeum Fabryki n.t. „ Jak powstaje tkanina?”, gdzie dowiedziały się, jak wygląda bawełna, poznały jej właściwości, uczyły się skręcać bawełnę w przędzę, próbowały przeplatać nitki na krosnach oraz poznały wygląd i budowę maszyn pochodzących z XIX- wiecznej fabryki. Zajęcia wzbudziły wiele emocji. Dzieci ustawiały budynek z cegieł,  stemplowały na  kartkach , a następnie rysowały na tkaninie. Mogły również podziwiać cały budynek Manufaktury z tarasu widokowego. Zajęcia zrealizowano  w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej pn. „Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2019/2020. Program Edukacji Ekologicznej pn. „Przedszkolak mały i duży przyrodzie służy- zbiera, segreguje, środowisko szanuje ” realizowany w Publicznym  Przedszkolu Nr1 im.Jana Brzechwy w Radomsku