środa, 29 wrzesień 2021 11:54

29 września 2021r. – w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To dzień który stwarza okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. Dzieci we wszystkich grupach miały okazję wysłuchać ciekawych utworów o tematyce ekologicznej m.in.: „Plusk! Jak oszczędzać wodę”, „Uff! Jak dbać o powietrze”, „Co zrobić z tą górą śmieci?”, „Ekologiczne dzieciaki”, „Pstryk- jak oszczędzać energię” i wiele innych. Dzieci w skupieniu i z zaciekawieniem słuchały bajkowych opowieści czytanych przez nauczycieli, oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Dziękujemy pani Ewie Gaik pracownikowi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku Filia przy ul. Batorego za pomoc w przygotowaniu akcji głośnego czytania.

Warto i trzeba czytać dzieciom!
Tej zasady się trzymamy i codziennie w przedszkolu głośno czytamy!
Zachęcamy również rodziców aby włączyli się do tej akcji. Czytajmy naszym dzieciom minimum 20 minut dziennie.