wtorek, 15 wrzesień 2020 14:58

W dniu 15.09.2020r. dzieci z dwóch najstarszych grup (Oddział V i VI)  odbyły wycieczkę na łąkę  i wzięły udział w plenerowych zajęciach specjalistycznych, które przygotowała  i przeprowadziła  pani Aleksandra Chowaniec – nauczyciel biologii z PSP nr 7 w Radomsku. Temat zajęć to: „Wpływ zanieczyszczenia środowiska na organizmy żyjące w ekosystemie łąki i proces biodegradacji różnych materiałów”. Do zajęć wykorzystano różnego rodzaju pomoce np. lupy, pojemniki ze szkłami powiększającymi, pojemniki trzykomorowe z lupami.

Zajęcia odbyły się w ramach  konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej pn. „ Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2019/2020, Programu Edukacji Ekologicznej pn. „Przedszkolak mały i duży przyrodzie służy – zbiera, segreguje, środowisko szanuje” realizowanego w Publicznym Przedszkolu nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.