Aktualności archiwalne przed 2017r

poniedziałek, 05 grudzień 2016 15:49

5 grudnia 2016r. dzieci 5-letnie uczestniczyły w Miejskiej Bibliotece Publicznej w zabawie zorganizowanej przez Publiczne Przedszkole nr 6 im. Marii Konopnickiej w Radomsku oraz Miejską Bibliotekę Publiczną pt. „Najoryginalniejsze drzewko bożonarodzeniowe”.

Celem zabawy było kultywowanie tradycji rodzinnych, zwyczajów strojenia drzewka bożonarodzeniowego (choinki) we własnoręcznie przez dzieci wykonane ozdoby choinkowe. Na tegoroczne strojenie choinki dzieci wykonały ozdoby z masy solnej były to aniołki, renifery, śnieżynki, gwiazdki i dzwoneczki.

Atrakcją zabawy był spektakl w wykonaniu dzieci z „Koła teatralnego” przy Publicznym Przedszkolu nr 6 oraz spotkanie z Mikołajem, który podarował dzieciom książeczki z bajkami.

Podczas zabawy z każdego przedszkola wybranych zostało sześcioro dzieci w celu ozdobienia drzewka we wcześniej przygotowane choinkowe ozdoby. Przygotowane choinki zostały bardzo pięknie udekorowane przez dzieci.

Mile spędzony czas podczas oglądania spektaklu oraz ubierania choinki wprowadził nas w świąteczny nastrój.