Aktualności archiwalne przed 2017r

wtorek, 25 kwiecień 2017 10:40

25 kwietnia 2017r. dzieci 4-5 letnie (oddział III i IV) odbyły całodniową wycieczkę autokarową do Łodzi, która została zrefundowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach” – Ekopodróże małe i duże – poznawanie bioróżnorodności ekosystemów województwa łódzkiego” projekt realizowany w Publicznym Przedszkolu nr1 im. Jana Brzechwy w Radomsku.

W Łodzi czekało na dzieci mnóstwo atrakcji – min.:
• film o tematyce przyrodniczej w trójwymiarowym kinie „Cinema City”  - „Dzikie z natury”
• pobyt w Palmiarni (warsztaty edukacyjne). Dzieci wraz z panią przewodnik poznawały różne gatunki roślin znajdujących się w Palmiarni, dowiedziały się dużo interesujących ciekawostek na ich temat, oglądały również ryby i żółwie żyjące w wilgotnych warunkach.
• pobyt w Łódzkim Ogrodzie Zoologicznym.

Spacerując po ogrodzie zoologicznym dzieci miały możliwość oglądania różnych gatunków zwierząt: tygrysy, lwy, lemury, pingwiny, żubry, wielbłądy, fenki, żyrafy, małpy, różnego rodzaju ptaki, pięknie zaprezentował się dzieciom paw rozkładając swój kolorowy ogon, dzieci obserwowały ryby żyjące w różnych środowiskach naturalnych stworzonych w zoologicznych warunkach.

Wszyscy wrócili do przedszkola pełni wrażeń i z uśmiechem na buzi.