Aktualności archiwalne przed 2017r

środa, 12 kwiecień 2017 22:57

„Pisanki, pisanki, jajka malowane, nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek…”

Słowa tej popularnej piosenki towarzyszyły dzieciom w przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych. Przedszkolaki pomagały w przygotowaniu świątecznych dekoracji, malowały jajka, kartki świąteczne, siały owies i rzeżuchę. Uczyły się także piosenek i wierszy o tematyce świątecznej, ale przede wszystkim oczekiwały z niecierpliwością na słodkie prezenty, które Wielkanocny Zajączek ukrył w przedszkolu.

Dnia 11.04.2017r. dzieci młodsze i dnia 12.04.2017r. dzieci starsze uczestniczyły w różnych konkursach i zabawach z zajączkiem, takich jak: przenoszenie jajka na łyżce, obieranie jajek, układanie puzzli, kolorowanie pisanek ,odgadywanie zagadek. Ogromną radość sprawiło przedszkolakom wykonywanie poleceń zajączka, które doprowadziły do odnalezienia koszyczków wielkanocnych z jajeczkami i kolorowankami.

Oj, Zajączek w tym roku starannie ukrył prezenty przedszkolakom poszukiwanie ich sprawiło dużo radości i wywołało szereg pozytywnych emocji.