Aktualności archiwalne przed 2017r

środa, 29 marzec 2017 20:56

W dniu 29.03.2017 roku w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku w oddziale I - Słoneczka odbyły się warsztaty kulinarne dla dzieci i ich rodziców pod hasłem  „Podróż do świata smaków, zapachów i kolorów”.

W trakcie spotkania dzieci wraz z rodzicami brały udział w różnych interesujących konkursach i zabawach. W zabawie „Czarodziejskie pudełko” odgadywano za pomocą dotyku nazwy znanych warzyw i owoców.

Natomiast w konkursie „Poznaj po smaku” należało podać nazwę warzywa lub owocu którego posmakowano.

Dzieci brały także udział w rozwiązywaniu zagadek „Co tak smakowicie pachnie dziś na sali”, a także utrwaliły wiadomości na temat prawidłowego odżywiania- dostarczania organizmowi witamin, które znajdują się w owocach i warzywach.

Kolejnym etapem warsztatów kulinarnych było wykonywanie apetycznych, kolorowych kanapek z różnych składników. Dzieci wraz z rodzicami wykonywały zdrowe kanapki z: pieczywa, serków, sera żółtego, wędliny, jaj oraz warzyw: sałaty, pomidora, świeżego ogórka, szczypiorku i natki pietruszki. Powstały smakowite, kolorowe i zdrowe kanapki, które z apetytem zjedli goście.

Celem warsztatów kulinarnych było propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie przedszkolaków do spożywania zdrowych, urozmaiconych potraw.