×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 676.

Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 25 październik 2021 14:36

Sezon na pyszne owoce trwa. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dnia 08.10.2021r. dzieci przyniosły do przedszkola owoce ipostanowiliśmy zrobić pyszną  zdrową sałatkę owocową. Przygotowaliśmy przybory kuchenne, umyliśmy owoce, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego, że sami ją przyrządziliśmy?

„Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” – robimy sok w przedszkolu
15 października 2021r. w ramach tygodnia "Jesień w ogrodzie" przedszkolaki z grupy II „Biedronki” wykonały pyszny i zdrowy sok z jabłek i marchewek. Jednak zanim przystąpiły do pracy, przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem oraz utrwaliły podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa.
Dzieci samodzielnie wrzucały, a następnie z ogromnym zainteresowaniem przyglądały się pracy sokowirówki, która w magiczny sposób przemieniła pokrojone jabłka i marchewki w sok. Taki samodzielnie wykonany sok jabłkowo - marchewkowy bardzo wszystkim smakował i nie zawierał dodatkowych, zbędnych składników.
To był wyjątkowy dzień, bo pełen zdrowia i witamin. Zachęcamy rodziców do angażowania swoich pociech w prace podczas przygotowywania posiłków w swoich domach.