Aktualności archiwalne rok szkolny 2017-2018

poniedziałek, 11 czerwiec 2018 02:14

Zboża zjadamy, bo energię z nich mamy!

11.VI. 2018r. w grupie dzieci 6 - letnich (Oddział V) przeprowadzone zostało zajęcie realizowane w ramach XXII Akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka "Zdrowa rodzina - szczęśliwa rodzina".

Celem zajęć było kształtowanie postawy prozdrowotnej dzieci, zachęcanie do jedzenia produktów zbożowych, które są źródłem wielu cennych składników odżywczych i dają dużo energii.

Przedszkolaki poznały historyjkę obrazkową "Od ziarenka do bochenka", wysłuchały wiersza "Jak powstaje chleb", przypomniały sobie schemat Piramidy Żywienia, zapoznały się z produktami zbożowymi- ich różnorodnością, dowiedziały się, że zdrowsze są produkty ze zbóż niskoprzetworzonych, zawierają one węglowodany, które dają energię do zabawy.