poniedziałek, 13 styczeń 2014 17:41

Jesteśmy uważni - jesteśmy bezpieczni

W dniu 13.01.2014r. (poniedziałek) dzieci 4-letnie uczestniczyły w zajęciu z zakresu edukacji komunikacyjnej pod hasłem ,,Jesteśmy uważni- jesteśmy bezpieczni''.

Głównym celem nauczyciela prowadzącego było zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym. Poprzez zabawy dydaktyczne, ruchowe, zabawy w odgrywanie ról, dzieci poznały zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się poboczem ulicy i po chodniku. Rozumieją znaczenie odblaskowych elementów w ubiorze dla bezpieczeństwa pieszych (kamizelka z elementami odblaskowymi, opaska na rękę, odblaskowe breloki).

Czterolatki poznały również podstawowe znaki drogowe (np.: stop, przejście dla pieszych, droga dla pieszych uczęszczana przez dzieci) oraz sygnalizator świetlny i znaczenie kolorów świateł dla pieszych i pojazdów. Dla utrwalenia zdobytych wiadomości dzieci układały poznane znaki pocięte w puzzle, z kolorowego papieru robiły własne sygnalizatory i nauczyły się rymowanki, która będzie pomocna w przechodzeniu przez pasy.

Na zakończenie otrzymały breloczki odblaskowe, które zostały przypięte do kurtek.