poniedziałek, 14 czerwiec 2021 09:38

Dnia 14 czerwca 2021 r. (poniedziałek) dla dzieci 3 i 3,4 letnich (oddział I i II) została zorganizowana wycieczka autokarowa do Gospodarstwa Agroturystycznego Resort Malutkie w Dobryszycach. Dzieci miały okazję poznania nowego otoczenia, utrwalały wiedzę ekologiczną oraz kształtowały właściwą postawę wobec ochrony środowiska w zakresie racjonalizacji gospodarki odpadami. Dzieci zwiedzały mini ZOO, gdzie mogły obejrzeć konie na wybiegu oraz w stajni, zobaczyć także zwierzęta jak: dziki, owce kameruńskie, kozy, lamy, daniele, osiołki i kucyki. Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach kulinarnych dotyczących wypieku chleba, następnie samodzielnie przygotowały własne bułeczki, które po upieczeniu zabrały ze sobą do domu. Na koniec konsumowały kiełbaski z ogniska. Dzieci aktywnie uczestniczyły w proponowanych zajęciach edukacyjnych, które dostarczyły im wielu niezapomnianych wrażeń.

Wycieczka zrealizowana została w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej ogłoszonego przez WFOŚiGW w Łodzi, Program Edukacji Ekologicznej pn. „Przedszkolak mały i duży przyrodzie służy - zbiera segreguje, środowisko szanuje” realizowany w Publicznym Przedszkolu nr1 w Radomsku.