poniedziałek, 22 luty 2021 09:54

„Chodzi swoimi drogami,
cichutko miauczy czasami,
chętnie wskakuje na płot.
To zwierzę nazywa się …” .

Wszystkie dzieci od razu zgadły, kto jest bohaterem tej zagadki. Chodziło oczywiście o kota. Na całym świecie 17 lutego swoje święto obchodzą właśnie koty. Dnia 17.02.2021r. zajęcia i zabawy w grupie „Słoneczka” i w grupie „Biedronki” zdominowała  tematyka  związana z obchodami Światowego Dnia Kota. Przedszkolaki w tym dniu uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach”: malowały czworonogi, śpiewały lubianą przez wszystkie dzieci piosenkę „My jesteśmy kotki dwa”, naśladowały kociaki, pokonywały tor przeszkód, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzęta, dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na ich temat  oraz słuchały bajki o „Kocie w butach”. Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń i ciekawych, nowych doświadczeń, spędzony w miłej i radosnej atmosferze.

Więcej w tej kategorii: « Bal karnawałowy 2021