środa, 07 październik 2020 11:59

Warsztaty p.t. „ Pakuję ekologicznie nie tylko od święta”- „ EkoTorby”

W dniach 7-8 pażdziernika 2020 roku w grupach dzieci 5 i 6- letnich ( oddział IV, V i VI)odbyły się warsztaty p.t. „ Pakuję ekologicznie nie tylko od święta- „ EkoTorby”przeprowadzone przez Ośrodek Działań Ekologicznych „ Żródła”Łodzi.

W czasie warsztatów dzieci rozmawiały min. o tym, że każdy z nas chodzi nazakupy, z których niestety często wraca z mnóstwem jednorazowych foliówek, które pochwili wrzuca do kosza.Dzieci zastanawiały się nad tym, w czym najlepiej przynosić zakupy ze sklepu.Porównywały kilka różnych toreb pod względem surowca, trwałości, estetyki, wygody,ceny i wpływu na środowisko. Okazało się, że nieodzownym elementem ekologicznych zakupów jest trwała, lekka, wielorazowa torba z tkaniny. I właśnie taką bawełnianą torbę dzieci ozdabiały według własnego pomysłu specjalnymi wodoodpornymi kredkami.

Działana plastyczne wzbudzały w dzieciach ogromną radość, a pomysłów na kolorowątorbę było mnóstwo, Zabawa miała ogromne walory artystyczne, a co najważniejszeekologiczne. Warsztaty zrefundowano w ramach konkursu z dziedziny edukacjiekologicznej pn. „Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2019/2020”. „Program Edukacji Ekologicznej pn. „Przedszkolak mały i dużyprzyrodzie służy – zbiera, segreguje,środowisko szanuje” realizowanym w Publicznym Przedszkolu Nr 1 w Radomsku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.