środa, 30 wrzesień 2020 13:07

Dnia 30 września 2020r (środa) w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty teatralne „Ekoprzedszkolak dba o Ziemię” ze spektaklem ekologicznym p.t. „Zamieszanie w Kurzostanie” w wykonaniu aktorów Teatru „Psikus” z Łodzi.
Podczas warsztatów dzieci poznały różnego rodzaju lalki teatralne – kukiełki, pacynki, pacynka żyworęka itp., zapoznały się również ze sposobami dbania o naszą Ziemię, utrwalały wiedzę ekologiczną na temat ochrony środowiska.

Warsztaty wraz ze spektaklem zrefundowano w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej pn. „Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2019/2020”. „Program Edukacji Ekologicznej pn. „Przedszkolak mały i duży przyrodzie służy – zbiera, segreguje, środowisko szanuje” realizowanego w Publicznym Przedszkolu Nr 1 w Radomsku ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.