poniedziałek, 28 wrzesień 2020 08:30

#sadzimy- akcja sadzenia drzew

#sadziMY- akcja sadzenia drzew w Przedszkolu nr 1
Przedszkolaki z najstarszych grup wiekowych (Oddział III, IV, V i VI)  w dniu 25.IX. 2020r. wzięły udział w ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew- akcji zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę Agatę Kornhauser- Dudę. Dzieci posadziły na terenie Przedszkola sadzonki dębów przekazane przez Nadleśnictwo Radomsko.                  

Informacja: Lasy zajmują już trzecią część obszaru Polski. Leśnicy co roku sadzą 500 milionów drzew. Wyrosłe z małej sadzonki drzewo w ciągu swojego życia zapewni nam tlen, oczyści powietrze, złagodzi zmiany klimatu, stanie się siedliskiem wielu organizmów, a w przyszłości drewno z niego powstałe może stworzyć komuś dom (akcja #sadziMy Ministerstwo Środowiska i Lasy Państwowe).

Więcej w tej kategorii: « Bałwankowa kraina