środa, 15 styczeń 2020 09:07

Jasełka o narodzinach Jezusa w wykonaniu dzieci 5-letnich

8 stycznia 2020 roku grupa dzieci 5- letnich  (oddział IV) zaprezentowała swoim rodzicom jasełka pt. „Lulajże Jezuniu”.

Dzieci w pięknych strojach: Józefa, Maryi, pastuszków, aniołów, króli oraz  innych postaci biblijnych, w niezwykłej scenografii betlejemskiej szopki , pięknie  recytowały wiersze, śpiewały kolędy i piosenki o tematyce świątecznej.

Ważnym momentem uroczystości były także życzenia noworoczne złożone rodzicom i dzieciom przez dyrektora przedszkola , połamanie się opłatkiem oraz wspólne śpiewanie kolęd. Dzieci wręczyły rodzicom upominki- własnoręcznie ozdobione anioły, a następnie wszyscy udali się do sali oddziału IV na słodki poczęstunek.   Uroczystość pozwoliła przedłużyć jeszcze na chwilę cudowną, rodzinną, pełną życzliwości atmosferę  Świąt Bożego Narodzenia.