środa, 16 październik 2019 15:58

Przedszkolaki w księgarni

Dzieci z oddziału V i VI 16 października 2019r.( środa) uczestniczyły w wycieczce do księgarni „Kleks” i księgarni „Mole – Mole”.

Przedszkolaki dowiedziały się, że księgarnia to sklep, w którym można kupić różnego rodzaju książki oraz poznały różnicę pomiędzy biblioteką a księgarnią.

Dzieci zostały zapoznane ze specyfiką pracy księgarni oraz z zawartością regałów. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się kącik z książkami dla dzieci, w którym spędziły najwięcej czasu. Chętnie przeglądały ilustracje w wybranych przez siebie książeczkach, odkładając je potem na wyznaczone miejsce.

W trakcie spotkania dzieci miały okazję obserwować prace księgarza z bliska. Księgarnia okazała się miejscem dobrze znanym przez nasze przedszkolaki - często kupują w nim z rodzicami kolorowanki oraz książeczki.

Na koniec spotkania zostały zakupione książeczki dla przedszkola, a każdy przedszkolak w prezencie otrzymał książeczkę.

Wycieczka bardzo podobała się dzieciom, była kolejnym krokiem rozwijającym kompetencje czytelnicze dzieci.