czwartek, 30 maj 2019 12:21

Dom nad stawem

30 maja dzieci 5-letnie i 5,6-letnie (oddział IV i V) dowiedziały się co to jest staw i jak wygląda obserwując go bezpośrednio poprzez uczestnictwo w plenerowych zajęciach z przyrody na temat roli wody w życiu roślin i zwierząt, która odbyła się w Parku Świętojańskim.

Będąc nad wodą wszyscy pamiętali o zasadach bezpieczeństwa jakie obowiązują podczas przebywania w pobliżu otwartych zbiorników wodnych.

Zajęcia prowadzone przez nauczyciela biologii z Publicznej Szkoły Podstawowej nr7 w Radomsku, Aleksandrę Chowaniec.

Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z mieszkańcami stawu ryby, płazy oraz roślinami, które „lubią wodę” – sitowie, tatarak.

Nad stawem dzieci obserwowały taflę wody, pływające kaczki.

Na zakończenie wycieczki odbyły spacer alejkami wokół stawu. Dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone i bogatsze o nowa wiedzę.

Wycieczka odbyła się w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej p.t. „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2018/2019”. Program Edukacji Ekologicznej p.t. „Ekoprzedszkolak poznaje tajemnice wody – obserwuje, bada, eksperymentuje” realizowanego w Publicznym Przedszkolu nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku.