czwartek, 21 marzec 2019 06:54

Happening Rodzinny z okazji Światowego Dnia Wody

Dnia 21.03.2019r. dla dzieci 4,5 i 5,6-letnich oddział (III i V) oraz ich rodziców odbył się w przedszkolu happening rodzinny.

Zabawy poprowadzili aktorzy Teatru „Piccolo” z Łodzi. Rodzice wraz z dziećmi wypłynęli w podróż  z Kapitanem Hakiem, podczas której czekało na nich wiele zabaw, konkursów i pląsów przy muzyce.

Dla rodziców odbyło się spotkanie z panią dietetyk Katarzyną Olczyk.

Prowadząca wygłosiła prelekcję na temat znaczenia wody w diecie przedszkolaka, odpowiedziała min. na pytania: „Jak często nawadniać organizm dziecka, jakim rodzajem i jaką ilością wody” – wypowiedzi uzupełniane były prezentacją multimedialną.

Na wszystkich czekała „Fotobudka”, gdzie były wykonywane pamiątkowe zdjęcia.

Na zakończenie spotkania wszyscy byli zaproszeni na poczęstunek.

Happening został zrealizowany i zrefundowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach Programu Edukacji Ekologicznej p.h. "Ekoprzedszkolak poznaje tajemnice wody - obserwuje, bada, eksperymentuje" realizowanego w Publicznym Przedszkolu nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku.