czwartek, 07 marzec 2019 15:31

Woda, niezwykła substancja

W dniu 7 marca 2019 r. (w grupach IV, V, VI)  i 11 marca 2019 r. (w grupach I, II, III) odbyły się warsztaty doświadczalne pt. „ Woda, niezwykła substancja” prowadzone przez specjalistów Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej p,n. „ Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2018/2019, Programu Edukacji Ekologicznej p.n. „ Ekoprzedszkolak poznaje tajemnice wody - obserwuje, bada, eksperymentuje”.

Dzieci poprzez różnorodne doświadczenia  poznały właściwości wody oraz mogły zaobserwować rozpuszczalność wybranych substancji w wodzie ciepłej i zimnej. 

Najwięcej pozytywnych emocji wzbudziła możliwość samodzielnego eksperymentowania i pomoc w przygotowaniu do konkretnych doświadczeń.

Warsztaty stały się okazją do zrozumienia, że życie na Ziemi bez wody  byłoby niemożliwe.