sobota, 06 październik 2018 08:19

Piknik rodzinny w szkółce leśnej w Strzałkowie

6 października 2018 r. ( sobota ) dzieci 4-5- letnie ( oddział III) oraz 5-6- letnie ( oddzial IV) ze swoimi rodzicami i wychowawcami grup uczestniczyły w pikniku rodzinnym, który odbył się w szkółce leśnej w Strzałkowie p.h. „Razem z Leśnym Skrzatem poznajemy las i jego mieszkańców”.

Szkółka położona jest na terenie leśnictwa "Strzałków". Założona została w 1996 roku. Uprawa sadzonek skupia się na hodowli gatunków głównych: sosna, dąb, brzoza i jodła. Ciekawostką jest siedmioarowa szkółka podokapowa, gdzie pod osłoną starego drzewostanu sosnowego stworzono idealne warunki do wzrostu wrażliwej na nasłonecznienie i przymrozki jodły.

Główną atrakcją pikniku był spacer ścieżką edukacyjną, przy której ustawione były tablice informacyjne z opisem otoczenia oraz wybranych zagadnień leśnych. 

Dzieci z ogromnym zaciekawieniem dostrzegały uroki leśnej przyrody ( rośliny i zwierzęta), wsłuchiwały się w śpiew ptaków, szum drzew.

Pogoda dopisała, więc warunki do podziwiania  natury były doskonałe.

Nie zabrakło także poczęstunku dla uczestników. Była herbata, pyszna szarlotka, a także bigos i kiełbaski pieczone na grillu.

Rodzice chętnie bawili się z dziećmi wykorzystując piłki, obręcze, chustę animacyjną oraz dary przyrody - szyszki.

Wycieczka była bardzo udana. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz uda nam się stworzyć warunki do tak cudownego wypoczynku dzieci i rodziców na łonie natury, a przy okazji integrować uczestników ze sobą. 

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą, radosną atmosferę i fantastyczną zabawę.