środa, 31 maj 2017 21:23

Wycieczka do Ujazdu

31.05.2017 r. dzieci 4/ 5 – letnie ( oddział III) oraz 5 – letnie ( oddział IV) uczestniczyły w wycieczce do Parku  Mikrokosmos w Ujeździe.
Wycieczkę zorganizowano w ramach projektu „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach” – Ekopodróże małe i duże – poznawanie bioróżnorodności ekosystemów województwa łódzkiego” projekt realizowany w Publicznym Przedszkolu nr1 im. Jana Brzechwy w Radomsku ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Mikrokosmos to ogród tematyczny, który jako pierwszy na świecie dał oczom zwiedzających niezwykle realistyczne rzeźby owadów, grzybów oraz mikroorganizmów, wykonanych z dużą dbałością o ich budowę morfologiczną.
Nie lada atrakcją dla zwiedzających jest samo otoczenie, które stanowi piękny ogród z tysiącami roślin w wielu gatunkach i odmianach, który zyskał już nieformalną nazwę „mini botanicznego”.
Ideą Parku jest zwrócenie uwagi dzieci, a także dorosłych na niezwykle bogaty świat przyrody, która jest wokół nas niekoniecznie  zauważana.
Dopełnieniem oferty edukacyjnej Parku jest plac zabaw dla dzieci wyposażony w bardzo różnorodne urządzenia, z których uczestnicy wycieczki korzystali z prawdziwą  przyjemnością.