piątek, 19 maj 2017 17:26

Wycieczka do Przedborskiego Parku Krajobrazowego

19 maja 2017 roku dzieci 3 i 4-letnie (oddział I i II) wzięły udział w wycieczce autokarowej do Przedborza. Celem wycieczki było poznawanie bioróżnorodności ekosystemów województwa łódzkiego.

Dzieci odbyły zajęcia edukacyjno-terenowe z przewodnikiem - "Poznajemy Przedborski Park Krajobrazowy". Poznały pojęcie "park krajobrazowy" oraz rośliny charakterystyczne dla tego terenu. Odwiedziliśmy Rezerwat Bukowa Góra z pięknym starodrzewem buków oraz " łąki dobromierskie".

Idąc zielonym szlakiem przez lasy, pola i łąki mogliśmy słuchać śpiewu ptaków oraz oglądać ich gniazda i dziuple na drzewach. Pogoda dopisała, więc dodatkowo mogliśmy podziwiać piękną panoramę Wyżyny Świętokrzyskiej.

Po dwugodzinnym marszu w Centrum Edukacyjnym Przedborskiego Parku Krajobrazowego w Przedborzu czekało na nas ognisko i pieczone kiełbaski.

Wycieczka zorganizowana w ramach projektu realizowanego w Publicznym Przedszkolu nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku "Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach - Ekopodróże małe i duże - poznawanie bioróżnorodności ekosystemów woj. łódzkiego".