poniedziałek, 10 październik 2016 14:55

Święto drzewa

10 października 2016. ( poniedziałek) wychowankowie naszego przedszkola ( oddział III, IV, V, VI) uczestniczyli w warsztatach ekologicznych zorganizowanych na terenie placówki przez nauczycieli w/w grup p. h. " Święto drzewa", których celem było zwiększenie świadomości dzieci na temat roli drzew w przyrodzie, ich wpływu na życie ludzi i zwierząt na naszej planecie.

"Święto drzewa" to akcja ogólnopolska ,ale także międzynarodowa organizowana od 2002 r. przez Klub Gaja. Od 2007 r. program EDUKACJI EKOLOGCZNEJ bierze udział w Kampanii - Miliard Drzew dla Planety zainicjowanej przez PROGRAM NARODÓW ZJEDNOCZONCH DO SPRAW OCHRONY ŚRODOWISKA ( UNEP)

Warsztaty w naszym przedszkolu rozpoczęto od prezentacji multimedialnej p.t. "Drzewo w różnych porach roku", następnie dzieci rozwiązywały zagadki, rebusy, quizy, uczestniczyły w konkursach i zabawach ruchowych tematycznie związanych z obchodzonym świętem.

Wszystkie działania wzbudziły ogromne zainteresowanie dzieci, wzbogaciły ich wiedzę , umiejętności i wpłynęły na ich aktywność oraz na kształtowanie postawy ekologicznej.

Podsumowaniem warsztatów było posadzenie w ogrodzie przedszkolnym dwóch drzew. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.