Aktualności rok szkolny 2021/2022

poniedziałek, 12 czerwiec 2023 15:59

Święto mleka

12 czerwca 2023r. w grupie dzieci 3-letnich „Słoneczka” odbyły się rodzinne warsztaty kulinarne z okazji Święta Mleka pod hasłem „Mleko – źródło witamin” w ramach realizacji projektu prozdrowotnego „Zdrowo jemy – aktywne żyjemy”.

Pierwszym zadaniem było stworzenie plakatu pod hasłem „Co można zrobić z mleka?”, następnie dzieci wraz z rodzicami brały udział w różnych zabawach z mlekiem jak również przetworami z mleka:

•     Kto pierwszy? – picie mleka z kubeczka przez słomkę
•    Zagadki smakowe: jogurt, serek smakowy, serek żółty – próbowanie z zamkniętymi oczami
•    „Plama z mleka” – na kolorowej kartce zrobiony kleks białą farbą, dorysowywanie elementów tak, by „plama z mleka” przemieniła się w coś nowego.
•    Kto szybciej? – przelewanie mleka łyżeczką od herbaty ze szklanki do miseczki

Po zabawach dzieci z rodzicami wykonały truskawkowo-jogurtowy deser oraz truskawkowy koktajl.

Wszyscy z apetytem zjedli i wypili. Było pysznie i słodko…

Mnóstwo pozytywnych emocji i zachwytu. To była bardzo udana wycieczka i wszyscy przywieźliśmy z niej mnóstwo cudownych wrażeń.