czwartek, 28 luty 2019 09:56

Oszczędzaj wodę

28.02.2019 r. (Czwartek) w ramach Programu Edukacji Ekologicznej ph: "Ekoprzedszkolak poznaje tajemnice wody- obserwuje, bada, eksperymentuje" realizowanym w Publicznym Przedszkolu nr 1 odbyła się akcja "Oszczędzaj wodę".

Dotyczyła ona dzieci, nauczycieli i pozostałych przedstawicieli przedszkola.

W spotkaniu z Panią pielęgniarką dzieci wszystkich grup wiekowych wysłuchały wiersza pt: "Precz z wodolejstwem", zostały zapoznane z "Regulaminem wodoludka", mówiącym o zasadach oszczędzania wody zarówno w domu jak i w przedszkolu.

Pani pielęgniarka uświadomiła dzieciom i dorosłym, iż dbałość o zasoby wodne oraz jakość wody są bardzo ważnymi czynnikami dla życia człowieka.

W każdej grupie dzieci uczyły się prawidłowego mycia rąk i zębów z uwzględnieniem zasady oszczędnego gospodarowania wodą.